ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5544231
*
nr 554 4231
Spegel
Barock, 45x40
Utrop:
2.000 kr
Såld:
3.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 november 2008
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/11 13:30:27
1
2.600 kr
24/11 14:10:07
2
1.800 kr
24/11 14:59:46
3
2.500 kr
24/11 15:02:07
1
2.900 kr
24/11 15:58:30
4
2.900 kr
24/11 15:59:09
4
ledande budet*
- Läs mer...
Barocken
Europeisk konststil som uppkommer i Italien vid 1550-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barock spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 554 4231
Spegel
Barock, 45x40
Utrop: | 2.000 kr |
---|---|
Såld: | 3.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 november 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/11 13:30:27 | 1 | 2.600 kr |
24/11 14:10:07 | 2 | 1.800 kr |
24/11 14:59:46 | 3 | 2.500 kr |
24/11 15:02:07 | 1 | 2.900 kr |
24/11 15:58:30 | 4 | 2.900 kr |
24/11 15:59:09 | 4 | ledande budet* |
- Läs mer...
Barocken
Europeisk konststil som uppkommer i Italien vid 1550-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Europeisk konststil som uppkommer i Italien vid 1550-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barock spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58 -
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27